Konkurs biologiczny „Modele 3D”

W drugim tygodniu grudnia minął termin ogłoszenia wyników Biologicznego Konkursu – Modele 3D, przeznaczonego dla klas V i VII. Celem konkursu było stworzenie modeli edukacyjnych, które będą realnie odzwierciedlać komórki (zwierzęca, roślinna, bakteryjną lub grzybową) lub układ pokarmowy człowieka, a przy okazji dadzą Uczniom możliwości rozwoju manualnego i pracy twórczej, plastycznej, którą tak bardzo lubią!
I o to są…  Przedstawiam bardzo kolorowe, misternie wykonane modele 3D komórek – zwierzęcych, roślinnych, bakterii i grzybów. Uczniowie spisali się na medal! Wszystkie prace są wykonane bardzo dokładnie, w odpowiedniej skali, uczniowie wykazali się bardzo dużą pomysłowością i kreatywnością,  jeśli chodzi o sposób prezentacji i dobór materiałów (galaretka, filc, plastelina to tylko niektóre z nich). Powstały prawdziwe modele edukacyjne! Nikt nie zapomniał o żadnym elemencie, czasami brakowało dokładnego opisu, ale i tak prace są na bardzo wysokim poziomie! Trudno było wybrać laureatów!
W konkursie dla klas VII model 3D Układu pokarmowego – nagrodziliśmy tylko 1 pracę,  w klasach V przyznaliśmy 5 nagród rzeczowych, a wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i małe, słodkie co nieco. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i pomysłowość!
Jury było pod ogromnym wrażeniem!
Jury w składzie:
Marta Szymkowiak-Szczotka
Renata Knaś
Marzena Sułot
Skip to content