Komunikat

Dnia 29 marca w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne odbyło się kolejne spotkanie związane z sytuacją w oświacie. Uczestniczyli w nim Wójt Tadeusz Czajka, I Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska-Szkurat, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Oświaty i Zarządzania Kadrami Bogusława Świerkiel oraz dyrektorzy wszystkich publicznych szkół i przedszkoli, których Gmina jest organem prowadzącym. Uczestnicy spotkania wnikliwie przeanalizowali potencjalne scenariusze dalszego działania.

Ustalono, że konkretne działania zależą od efektu rozmów związków zawodowych z rządem (przewidzianych na poniedziałek 1 kwietnia) oraz – w przypadku ich fiasku – na ogłoszenie przez związki zawodowe gotowości do strajku.

O podejmowanych decyzjach będziemy informować na bieżąco na gminnej stronie internetowej, stronach internetowych szkół i przedszkoli oraz przez dzienniki elektroniczne.

Jednocześnie apelujemy do rodziców o wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.