Przyjaciele biblioteki – uczniowie kl. III A i inni

Dziś chciałabym przedstawić wszystkim uczniów klasy 3A, którzy już kolejny rok udzielają się w bibliotece szkolnej. W tym roku ze względu na nawał pracy związanej z opracowywaniem podręczników,  ta pomoc jest szczególnie ważna. Uczniowie klas trzeciej ,ale także z klas II i VII poświęcają swoje przerwy aby dyżurować w bibliotece. Jedni porządkują  książki na półkach, inni układają karty książek w specjalnych pudełkach, a jeszcze inni pomagają mi owijać książki w folię.  Uczniowie starszych  klas jeszcze nigdy nie odmówili mi pomocy. Obecnie pracują przy opracowywaniu zakupionych i podarowanych do biblioteki książek dla dzieci z klas młodszych.

Pewna grupa uczniów klasy 3A znalazła tu też odpowiednie miejsce do nauki.  Przychodzą oni gromadnie  w czasie dużych przerw- szczególnie przed sprawdzianami. I wtedy odpytują się nawzajem z treści i zagadnień oraz  tłumaczą sobie problemy sprawiające trudności.  Widać, że ta klasa to zgrany i odpowiedzialny zespół. Klasie 3A składam serdeczne podziękowanie za pomoc , a uczniom i wychowawczyni tej klasy p. Bogumile Wesołowskiej  życzę samych sukcesów.

Jednocześnie dziękuję  wszystkim pozostałym uczniom za ich wkład pracy i zachęcam do dalszej pomocy w bibliotece, bo następne książki już czekają!

Na zdjęciach:

– dyżurni ( trzeci rok) z kl. IIIA –  Dawid Konieczny i Tymoteusz Bera

– grupa osób z kl. IIIA i IIID (m. in. Rutka Maria, Jakub Boruta) owijających książki dla maluchów

– przerwa w bibliotece „pilnych” uczniów z kl. III A i innych

                                                                          Jolanta Siwczak

Skip to content