„Kim jest pies?”

Grupa wolontariuszy naszej szkoły w dniu 23 listopada brała udział w szkoleniu pod tytułem „Komunikacja człowieka z psem” przeprowadzonym przez panią profesor Hannę Mamzer. Szkolenie to miało na celu przybliżenie nam tego co nasi czworonożni przyjaciele akceptują w naszym zachowaniu, czego sobie nie życzą i jak się komunikują między sobą i z nami. Dowiedzieliśmy się jak z nimi postępować, co mogą a czego nie mogą jeść, jak widzą, słyszą i czują. Wiemy już teraz, że pies to pierwsze udomowione przez człowieka zwierzę. Pani profesor opowiedziała nam również jak mamy zachowywać się wobec psów w schronisku i tych bezdomnych spotykanych na ulicy. W naszym spotkaniu uczestniczyły również dwa psy: chart rosyjski i kundelek, które dostarczały nam wiele radości i uśmiechu podczas tego spotkania. Teraz jesteśmy przekonani o tym, że nasze wyjazdy do schroniska i praca w nim czynią żywot przebywających tam psów radośniejszym, i wiemy też, że ludzie dadzą pieniądze na schronisko, przywiozą karmę dla psów ale najważniejszy dla nich jest ten kto poświęca im swój wolny czas żeby z nimi przebywać, a to właśnie my robimy.

Opiekunka wolontariuszy

Agata Kaszuba

Skip to content