Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

„Marzenia nie spełniają się tylko dlatego, że marzysz. To ciężka praca sprawia, że wszystko się urzeczywistnia. To ciężka praca kreuje zmiany”. (Shonda Rhimes)

Z radością informujemy, że w dniu 31 marca 2023 r. cztery uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym, a mianowicie Aleksandra Obstalecka z klasy 6b, Hanna Jędrzejewska z klasy 8b, Michalina Piechowiak z klasy 8b i Michalina Toboła z klasy 8b uzyskały po wielomiesięcznych zmaganiach tytuły finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2022/2023 r.

Konkurs składał się z trzech etapów i wymagał opanowania treści oraz umiejętności, określonych w podstawie programowej z języka polskiego dla szkoły podstawowej, ale także znajomości wielu zagadnień ponadprogramowych. W ostatnim etapie wojewódzkim dziewczyny rywalizowały z 86 uczniami szkół podstawowych z całego województwa wielkopolskiego i uzyskały tytuły finalistek Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2022/ 2023, a także dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Gratulujemy sukcesów naszym zdolnym, ambitnym, pracowitym, wytrwałym uczennicom, miłośniczkom literatury i języka polskiego, które poświęciły wiele pracy i dodatkowego czasu, by sprostać wymaganiom wyżej wymienionego konkursu. Podjęły niełatwe wyzwanie. Mocno wierzymy, że w przyszłości nasze wspaniałe, nietuzinkowe dziewczyny spełnią swoje ambitne marzenia, odnosząc jeszcze wiele zwycięstw, dzięki swoim talentom, pracowitości, ambicji i wytrwałości. Z całego serca im tego życzymy.

Marlena Dziamska z Gronem Pedagogicznym w SP nr 2 w Tarnowie Podgórnym

Reprezentantki naszej szkoły po zakończeniu finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 2022/ 2023 przed salą konkursową w dniu 25 marca 2023 r. w SP nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu.

Od lewej: Michalina Piechowiak (kl. 8b), Michalina Toboła (kl. 8b), Aleksandra Obstalecka (kl. 6b), Hanna Jędrzejewska (kl. 8b)

Skip to content