Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia tego dnia ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które szczególnie jednoczy myśli  ludzi wokół naszej planety. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami:

 A World without Plastic Pollution (ŚWIAT BEZ PLASTIKOWYCH ZANIECZYSZCZEŃ)

Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 26 maja 2018 r. pod hasłem „ZIEMIA  W TWOICH  RĘKACH” W obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy. Młodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przygotowaną przez siebie wystawę „Poszukiwanie skarbów”, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary.  Wiele emocji wśród uczniów wzbudził happening „Smutna Ziemia”, podczas którego wcielający się w planetę Ziemię starsi uczniowie z  wielkim smutkiem opowiadali, że Ziemia nie daje sobie już rady z tą wielką górą różnych śmieci i poprosiła dzieci, żeby ją posprzątały. Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątały Ziemię i wspaniale posegregowały wszystkie odpady- w ten sposób dowiedzieli się co to jest recykling i jak należy segregować odpady.Każdy z nas chciałby ładnie wyglądać, być sprawnym fizycznie i tryskać energią Najwyższy czas aby zacząć działać! Zdrowe odżywianie, higiena pracy umysłowej i aktywny wypoczynek są gwarancją naszego zdrowia i ładnej sylwetki! Dlatego uczniowie siódmych i drugich gimnazjum przygotowali propozycje zdrowego śniadania. Były smaczne kanapki, zdrowe przekąski, owocowe i warzywne chipsy i szaszłyki.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali prezentacje multimedialne i plakaty pt.:

1.”Ziemia – nasz dom –  nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy;

2.”Rady Pana Śmietnika”-   co to jest recykling i jak należy segregować odpady;

3.”Śmieci segregujemy – w zieleni żyjemy!”;

4.”Dymy, spaliny, ścieki i góra śmieci Ziemię nam szpeci!”;

5.”Kodeks Dobrego Mieszkańca Ziemi”.

Renata Knaś

Skip to content