Bezpłatne przejazdy dla uczniów w roku szkolnym 2022/2023

Rada Gminy Tarnowo Podgórne podjęła uchwałę określającą zasady finansowania dojazdów uczniów do szkół.

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci będące mieszkańcami naszej gminy (warunek niezbędny), które uczęszczają do szkół zlokalizowanych na jej terenie i dojeżdżają do szkoły autobusową komunikacją publiczną.

Bilet będzie ważny od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r. Przez cały wrzesień bieżącego roku uczniowie będą mogli podróżować bez uiszczania opłaty za przejzad. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA/PEKA Junior z doładowaniem.

Rodzice uczniów mieszkających na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, jeśli jeszcze tego nie zrobili, powinni:

1. Wyrobić uczniowi kartę PEKA lub PEKA Junior.

JAK UZYSKAĆ KARTĘ PEKA

WNIOSEK O WYDANIE KARTY PEKA

Najbliższy punkt obsługi klienta: Tarnowo Podgórne ul. Rokietnicka 23.

1. Dostarczyć kartę PEKA ucznia do sekretariatu Szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 16.09.2022r.
  2. Po załadowaniu przez gminę karta PEKA będzie do odbioru w sekretariacie szkoły.

Zakup i doładowanie biletów w określonym trybie dotyczy również uczniów z Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie gminy i posiadać będą legitymację szkolną.