Akcja „Sprzątania Świata”  w naszej szkole

Clean up the World to ruch wywodzący się z Australii, zapoczątkowany w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcja ta jest prowadzona od 1994 roku.

        Również nasza szkoła przyłączyła się do dbania o Planetę. Przez wiele lat uczniowie wcześniej gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej Nr 2 w tym szczególnym wrześniowym dniu sprzątali parki w Tarnowie Podgórnym  i tereny wokół szkoły. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska

       Akcja zmienia obecnie swój charakter, kładąc nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby prawidłowo gospodarować odpadami oraz inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

         Konkursy na temat szeroko rozumianej ochrony środowiska, przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, uatrakcyjniły akcję, ale też, poprzez zabawę, uświadamiają naszym uczniom jakie znaczenie ma ekologia.

       Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.         

                                                                                                         Renata Knaś

Skip to content