„Sprzątanie świata” 2020

Po raz kolejny w naszej Szkole odbyła się akcja ekologiczna „Sprzątanie świata”. Mimo pandemii Covid-19 nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom! 

Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! 

Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała  pod hasłem:

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. 

Wszyscy wspólnie powinniśmy rezygnować z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.  Do jego redukcji z życia codziennego, stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. 

W tym roku sprzątaliśmy w małych grupach swoje najbliższe otoczenie, ulice. Uczniowie sprzątali indywidulanie, z najbliższą rodziną, w gronie przyjaciół lub z sąsiadami. 

Podsumowaniem tegorocznej akcji są pomysłowe plakaty na których są zdjęcia  z przeprowadzonej akcji uporządkowania swojego kawałka Polski.

Renata Knaś

Skip to content