Projekt Erasmus

Obóz Erasmusa w Turcji

W sierpniu reprezentanci uczniów ze szkół partnerskich wraz z opiekunami, w tym nasi gimnazjaliści, uczestniczyli w obozie przyrodników w Turcji. To już trzecie spotkanie w projekcie „Fun face of Science and Maths with Games”.

***** zobacz galerię *****

Tematem przewodnim na wyjeździe były nauki przyrodnicze i robotyka. Uczniowie brali udział w zajęciach z robotyki, eksperymentach w Centrum Nauki oraz prezentacjach w Planetarium  w Elazig. Przeprowadzali doświadczenia  na zajęciach w czasie pobytu nad jeziorem Hazar. Odbyli też wspaniałą lekcję geografii w bajkowej krainie Kapadocji.

Wizyta stała wyjątkową okazją do poznania kraju  odmiennego krajobrazowo, gospodarczo,  kulturowo i religijnie. Dużym przeżyciem okazało się zwiedzanie historycznego meczetu oraz fortecy bizantyjskiej w Harput. W Turcji, słynącej z pięknej ceramiki nie mogło zabraknąć warsztatów szkolnych, na których uczniowie i nauczyciele wykonali dla siebie pamiątki. W Avanos, mieście garncarzy, wszyscy  nacieszyli oko niezliczoną ilością przepięknych wyrobów i poznali arkana tego rzemiosła.

Turecka przygoda skończyła się szybko, jednak pozostanie długo w pamięci uczestników. Nasi uczniowie nie chcieli wracać do domu. Zatem, pełen sukces.

Elżbieta Kubiak

Uczniowie pozują

 

Skip to content