Sport rok szkolny 2018/2019

W dniu 17.10.2018 na Hipodromie Wola w Poznaniu odbył się finał Wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych. Do tych finałów awansowały obydwie nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt i spisały się bardzo dobrze. Chłopcy zajęli 7 miejsce, a Dziewczęta zajęły 12 w Wielkopolsce. Eliminacje do tych Finałów odbyły się 27.09.18 w Kórniku i tam W Finale Powiatu Chłopcy zdobyli 1 miejsce, a dziewczęta 3 miejsce. W reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpili: Szymański Eryk, Gerke Piotr, Sawicki Miłosz, Stolarski Arkadiusz, Budzichowski Miłosz, Kaczmarek Sebastian, Opat Bartosz, Musiała Łukasz, Walewicz Grzegorz, Nawrocki Wojciech, Jordan Kacper, Fornalski Mikołaj, Kubala Michał, Lachman Antonina, Sołtysiak Urszula, Sołtysiak Zofia, Jaskólska Jolanta, Zimińska Weronika, Piotrowska Hanna, Sosnowska Aleksandra, Wendlik Natalia, Warych Agata, Skrzypczak Michalina, Kucz Zuzanna, Dziamska Iwona.

Paweł Machyna, Marek ŁodygaSport rok szkolny 2017/2018

Turniej półfinału powiatu poznańskiego w koszykówce dziewcząt!

Dnia 1.03.2018 r. udaliśmy się na turniej półfinału powiatu poznańskiego w koszykówce dziewcząt do Kórnika. W pierwszym spotkaniu graliśmy z gospodarzem S.P. nr 1 z Kórnika i przegrywamy 6:29. Jednak pozostałe mecze kończą się naszymi zwycięstwami. Wygrywamy kolejno z S.P. Stęszew 18:5, z S.P. nr 3 Luboń 20:6 i z S.P. Skórzewo 14:4 i tym samym awansowaliśmy do turnieju finałowego.

Finał powiatu poznańskiego w koszykówce odbył się 12.03 w Swarzędzu. W pierwszym spotkaniu przegrywamy z gospodarzem S.P. ze Swarzędza. W meczu o 3 miejsce graliśmy ze S.P. z Dopiewa. Wygrywamy 22:14 i zdobywamy brązowe medale! Naszą szkołę reprezentowały: Gabryelska Joanna, Janas Martyna, Tomczyk Lidia, Rutka Maria, Rackowiak Karolina, Cicha Kamila, Walewicz Weronika,  Kucz Zuzanna, Ziemińska Weronika, Kunysz Zofia. Gratulujemy naszym uczennicom!

Marek Łodyga„Nowa szkoła” – nowe sukcesy!

Sezon sportowy zaczął się tradycyjnie gminnymi sztafetowymi biegami przełajowymi 26 IX 2017 w Ceradzu Kościelnym. Kolejny rok z rzędu nasze dziewczęta i chłopcy wygrali te zawody i awansowały do finałów powiatu, które odbyły się 29 IX 2017 w Kórniku. W kategorii dziewcząt zajęliśmy 4 miejsce i tym razem nie awansowaliśmy do finałów wojewódzkich.

W kategorii chłopców po raz pierwszy w historii udało się pokonać Puszczykowo i z 1 miejsca awansowaliśmy do finałów wojewódzkich! Złota drużyna to: Budzichowski M., Dubisz P., Duda B., Gerke P., Gławdecki M., Kabaciński J., Kaczmarek S., Kędra J., Kubala M. i Sawicki M.

W finale wojewódzkim, który odbył się w Poznaniu 12 X 2017 zajęliśmy wysokie 5 miejsce. Gratulujemy!

Paweł Machyna i Marek Łodyga

 

Skip to content