Alternatywna lekcja wychowania fizycznego

Dzieci w sali gimnastycznej

W piątek 6 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Moniką Pyrek-wielokrotną reprezentantką Polski w skoku wzwyż. Jej fundacja zaoferowała naszym uczniom możliwość uczestniczenia w lekcji w-fu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w sześciu dyscyplinach sportu: biegu na 30 m, rzutu piłką do kosza, rzutu piłką do bramki, strzałem na bramkę, sprawdzić swój refleks i wziąć udział w wirtualnej walce bokserskiej, wyścigu kolarskim i meczu tenisa stołowego .Czas reakcji, prędkość rzutu i strzału na bramkę ,bieg na dystansie 30 m. były mierzone za pomocą komputera. Każdy mógł  sprawdzić jak długo musi trenować żeby dorównać najlepszym. Wszystkim bardzo podobała się alternatywna lekcja wychowania fizycznego.

Katarzyna Pfajfer i Agata Kaszuba

Dzieci w sali gimnastycznej

Dzieci w sali gimnastycznej

Skip to content