Bieg Business Run

Koniec wakacji…

Dla grupy wolontariuszy uczniów i absolwentów naszego gimnazjum był to bardzo pracowity ale wspaniały koniec wakacji. Przez ostatni tydzień  pomagaliśmy w przygotowaniach do największego charytatywnego biegu w Polsce „Business Run”. Bieg ten odbywa się równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. Jego celem jest zbiórka funduszy na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestniczy w nim 21 tysięcy biegaczy – przedstawicieli różnych firm biznesowych. Do pomocy w jego przygotowaniach zostaliśmy zaproszeni przez  organizatorów biegu w Poznaniu. Naszym zadaniem było przygotowanie 3 tysięcy pakietów startowych i pomoc w ich wydawaniu uczestnikom biegu, praca w biurze zawodów, przygotowanie i wydawanie pakietów żywnościowych w dniu biegu, praca na trasie biegu i pomoc we wręczaniu medali. A na koniec mieliśmy przyjemność w porządkowaniu strefy startu i mety. Całe to wydarzenie było wyróżnieniem gdyż to właśnie naszą grupę poproszono o pomoc w tym biegu. Mamy poczucie,że ostatni tydzień wakacji spędziliśmy pracując w szczytnym celu co każdemu wolontariuszowi daje wiele satysfakcji.

Opiekunka Wolontariuszy Agata Kaszuba

Bieg Business Run

Skip to content